Detroit Today

Policja powstrzymuje niebezpieczną maszynę

Carl Manfred, jeden z najwybitniejszych współczesnych malarzy, został wczorajszego wieczoru zaatakowany we własnym domu, przez swojego androida. Wedle zeznań obecnego podczas incydentu Leo Manfreda, syna poszkodowanego, android mający za zadanie opiekować się jego niepełnosprawnym ojcem, kompletnie oszalał, próbując zabić swojego właściciela. Na szczęście przybyła na miejsce policja, w porę unieszkodliwiła niebezpieczną maszynę, zanim doszło do tragedii. Carl Manfred przebywa aktualnie w szpitalu, choć lekarze zapewniają, że stan artysty jest dobry i lada dzień będzie mógł wrócić do domu. Syn Manfreda odmówił wywiadu apelując o uszanowanie prywatności jego rodziny.
To już kolejny incydent, w którym android zaatakował swojego właściciela. Z naszych ustaleń wynika, że tym razem wadliwy android nie był komercyjnym modelem, lecz zaawansowanym prototypem, który Manfred otrzymał od samego Elijaha Kamskiego, założyciela i byłego dyrektora CyberLife. Może to oznaczać, że problem z agresywnym zachowaniem androidów jest o wiele poważniejszy niż przypuszczaliśmy.

Napad na ciężarówkę CyberLife przewożącą zapasy części

android odpowiedzialny za ogłuszenie kierowcy

Liczba przestępstw z udziałem androidów rośnie z dnia na dzień, choć policja twierdzi, że panuje nad sytuacją. Zeszłej nocy, w okolicy magazynów CyberLife doszło do napadu na należącą do firmy ciężarówkę, przewożącą dostawę biokomponentów. Wedle zeznań kierowcy sprawcą napadu był android. Incydent mógł skończyć się tragicznie, gdyby nie przezorność pracownika CyberLife, który miał przy sobie broń i zdołał postrzelić napastnika, zanim ten go ogłuszył. Maszynie udało się uciec, jednak wedle ustaleń śledczych, android został poważnie uszkodzony. Trwa śledztwo. Wedle informacji przekazanej przez rzecznika prasowego DPD, w sprawie ponownie uczestniczy prototyp androida śledczego, znany z niedawnej sprawy Emmy Phillips. Tym razem asystuje on porucznikowi Andersonowi, zasłużonemu w głośnej do dziś sprawie rozbicia siatki handlarzy bordo.


ARCHIWUM

Słowniczek & FAQ


Słowniczek

  • Android — sztucznie stworzona, syntetyczna istota (robot), którego postać łudząco przypomina postać człowieka (więcej informacji)
  • Biokomponenty — wewnętrzne moduły, przypominające syntetyczne organy, odpowiedzialne za poszczególne funkcje androida (więcej informacji)
  • Bordo (Red Ice) — bardzo silnie uzależniający, syntetyczny narkotyk złożony z acetonu, litu, tyrium, toluenu i kwasu solnego (więcej informacji)
  • Defekt — android nie działający zgodnie z oprogramowaniem, wykazujący nienaturalne dla androida zachowania jak choćby emocje (więcej informacji)
  • Defektyzm — zjawisko, w którym androidy pod wpływem pewnych bodźców zewnętrznych przestają funkcjonować zgodnie ze swoim oprogramowaniem (więcej informacji)
  • rA9 — pojęcie funkcjonujące wśród defektów, odnoszące się do postaci zbawiciela mającego uwolnić androidy, być może zalążek wiary w istotę wyższą (więcej informacji)
  • Test Turinga — zaproponowany w 1950 roku sposób określania zdolności maszyny do posługiwania się językiem naturalnym i pośrednio mającym dowodzić opanowania przez nią umiejętności myślenia w sposób podobny do ludzkiego (więcej informacji)
  • Tyrium (Niebieska krew) — płyn niezbędny do funkcjonowania androidów, odpowiedzialny za przenoszenie energii i informacji do poszczególnych biokomponentów androida (więcej informacji)

FAQ

  • Nie znam gry Detroit: Become Human. Czy poradzę sobie na blogu?
    Oczywiście! Świat gry nie jest szczególnie skomplikowany — to znana nam rzeczywistość, jedynie wzbogacona o potęp technologiczny. Wszystkie niezbędne informacje o świecie przedstawionym znajdują się w zakładkach. Dodatkowo ze względu na specyfikę gry na blogu nie ma narzuconych konkretnych wątków fabularnych. 
  • Czy tworząc postać kanoniczną muszę opierać się na konkretnej historii przedstawionej w grze?
    Nie. Ponieważ gra daje możliwość pokierowania losami bohaterów na wiele różnych sposobów, również na blogu nie narzucamy konkretnej kreacji. Los każdego kanonicznego bohatera może potoczyć się wedle woli autora. Jedyne co należy uwzględnić to sam początek historii danej postaci.
  • Czy mogę stworzyć androida konkretnego modelu z wizerunkiem innym niż podany w zakładce Modele androidów?
    Oczywiście. Większość modeli androidów dostępna była w wielu wariantach. Jeżeli przy kanonicznym wizerunku widnieje "/━" oznacza to, iż istnieje możliwość dodania własnego wizerunku. 
  • Czy mogę stworzyć androida konkretnego modelu o innej płci niż podana w zakładce Modele androidów?
    Oczywiście. Jedynie niektóre modele produkowane były wyłącznie w żeńskiej lub męskiej wersji. Jeżeli w opisie konkretnego modelu nie ma informacji o dostępności jedynie w wariancie męskim/żeńskim, oznacza to iż istnieje możliwość stworzenia postaci tego modelu o dowolnie wybranej przez siebie płci.
  • Czy na blogu może funkcjonować kilka androidów tego samego modelu?
    Oczywiście. Większość modeli androidów produkowana była masowo, a co za tym idzie na blogu może funkcjonować wiele postaci należących do jednego modelu. Postacie takie mogą korzystać z tego samego lub odmiennego wizerunku, mogą także być różnej płci.
  • Czy mogę stworzyć swój własny model androida?
    Oczywiście. W zakładce z modelami androidów znajduje się wzór, wedle którego możecie stworzyć swój własny model androida. Identycznie jak w przypadku wolnej postaci — wypełniony wzór, wraz z proponowanym wizerunkiem (lub linkiem do zdjęcia) zgłaszacie w Administracji. 
  • Czy mogę stworzyć swój własny prototyp androida?
    Oczywiście. Wszystko odbywa się podobnie jak w przypadku dodawania własnego modelu androida z tą tylko różnicą, że pomysł na prototyp należy najpierw omówić z Administracją. Zależy nam na tym, by nie dublować niepotrzebnie niektórych modeli oraz by modele prototypów były odpowiednio przemyślane i różnorodne.